fbpx

Jeżeli masz tylko 10 minut dziennie, które masz tylko dla siebie to z całego morza ajurwedyjskich narzędzi i protipów jest jedna rzecz, od której warto zacząć: od oddechu.

Jaką masz relację ze swoim oddechem? Jak często sprawdzasz co u niego słychać? Zdarza Ci się go obserwować?

Ile oddechów wzięłaś już dzisiaj ŚWIADOMIE?

Powodów dla których warto jest co najmniej z milion. Co widzę najczęściej u osób, które zdecydują się na regularną, codzienną praktykę? Więcej uważności, bycie bardziej osadzoną w sobie, większą równowagę na poziomie umysłu, rozpuszczanie blokad w ciele. To jedna z rzeczy, która jako pierwsza pojawia się w mojej pracy, gdy rozmawiamy o stresie, napięciu i lęku.

Z resztą, jeśli spotkałyśmy się już podczas jednego z ajurwedyjskich masaży w moim gabinecie to wiesz, że mówię o oddechu bardzo często. Można powiedzieć, że to on właściwie on wykonuje większość roboty, gdy pracujemy z napięciem. Wpuszczając w to miejsce więcej Prany, otwierasz ciało na stan odprężenia i odpuszczenia.

W dzisiejszym nagraniu opowiem Ci co leży u podstaw technik oddechowych, stosowanych w Ajurwedzie i w jodze. I o tym, jak możesz zacząć uwalniać ciało i umysł dzięki pracy z oddechem.